Kérastase Specifique Bain Pelliculaire – шампон

1,350.00 ден

Bain Anti-Pelliculaire е шампон против перут, кој делува на два типа на перут, сув и масен. Најпрво прочистува и ги елиминира нечистотиите од скалпот. Потоа го третира оневозможувајќи создавање на нов перут во следните 8 недели.

ТРЕТИРА: Против перут

ТИП НА КОСА: Коса склона на создавање сув или масен перут

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси на мокра коса, масирај за да се активираат микро-циркуларните честички и отплакни убаво.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Zync Pyrithione: Активна антибактериска состојка која ги идентификува, третира и елиминира микро-организмите одговорни за појавување на перут.
Салицилна киселина : поттикнва продукција на заштитни честички кои ги уништуваат надворешните агресори. Неговата ексфолирачка активност овозможува длабинско чистење на скалпот. Формулата не содржи силикони. Таа е тестирана и дерматолошки контролирана.

 

На залиха
- +
SKU: 3474636397402 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Spécifique

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Specifique Bain Pelliculaire – шампон”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори