Max Factor Ви ја претставува новата кампања Мy Factor

Max Factor Ви ја претставува новата кампања Мy Factor

инспирирана од убавината на секоја жена

 

[20/02/2018] – [Македонија] – Max Factor или таткото на шминката како што го нарекуваат, е човекот кој уште пред 100 години го создаваше гламурот во Холовуд, трансформирајќи ги во вистински бјути икони жените со кои соработуваше.

Денес, козметичката куќа Max Factor продолжува во истата насока создавајќи производи за секојдневните потреби на жената, производи со кои таа ќе ја истакне својата убавина и она што го сака на себе.  Оваа сезона козметичката куќа Max Factor ви ја претставува својата нова кампања која е инспирирана од индивидуалната убавина која што секоја жена ја носи во себе. Идејата позади кампањата е дека секоја жена е засебна, уникатна сама по себе, секоја жена има детал кој остава најголем впечаток а токму тоа е факторот кој ја прави убава.

Елена Реи и Антонија Локвенец се девојките од кои ја црпевме инспирацијата за My Factor. Преку оваа кампања ќе ви ги откриеме нивните фактори и сите трансформации кои ги направивме во соработка со мејк ап артистот Васе Докоски.

Слични

Max Factor Masterpiece Eyeshadow Palette Review

Денес ќе читате рецензија за еден од новитетите на Макс Фактор се работи за преубавата палета со сенки во нијанса 03 Rose Nudes Палетава беше љубов на прв поглед, нијансите се совршено одбрани да одговараат за креирање на понежен дневен изглед и по драматичен вечерен изглед. Самата палета е составена од сенки со различни текстури […]
Повеќе

Calvin Klein Women

Првиот CALVIN KLEIN мирис креиран според визијата на главниот креативен директор, Raf Simons   WOMEN означува не една, туку повеќе – група индивидуи, секоја со свој посебен глас, со свое уникатно јас. CALVIN KLEIN црпи инспирација од повеќекратниот идентитет на женственоста денес – од модерните жени и нивните безбројни интерпретации – да измисли и креира […]
Повеќе

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори